Слово Тараса Шевченка звучить крізь роки
- dptnz-optu
- 13 мар. 2017 г.
- 3 мин. чтения
Минуло 203 роки від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живее поміж нас. Не просто живе, а турбує свідомість, утверджує національний дух, надихає на боротьбу. Вогонь його поезії і його душі запалює у серцях іскру любові до рідної землі, іскру гідності і честі українця - патріота.
Сьогодні, як ніколи, звертаємо ми до нашого Пророка свої помисли, звіряємо з його ідеалами свої кроки у становленні української держави. Віримо, що здійсняться пророчі Тарасові слова:
І на оновленій землі
Врага не буде супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люди на землі

З 3 по 10 березня 2017 року у навчальному закладі проходив Шевченківський тиждень та проведено ряд заходів з метою вшанування пам’яті національного генія, народного поета України Тараса Григоровича Шевченка, поглиблення знань учнів та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова.
03 березня викладачами української мови та літератури було оформлено інформаційний стенд «Слово Тараса Шевченка звучить крізь роки», де учні мали змогу знайти цікаву інформацію про життя і творчість Т.Г.Шевченка. У бібліотеці створено книжкову виставку «Тарасова доля і слово», яка знайомила з виданнями «Кобзаря», статтями періодичних видань, кросвордами, ілюстраціями до життя і творчості, ілюстраціями картин.


Ознайомила із планом заходів до Шевченківських днів викладач української мови та літератури Мокруха В.А.

Також цього дня у читальній залі учні І та ІІ курсів переглянули документальні фільми: «Життєвий і творчий шлях Шевченка», « Шевченко і його жінки».



06 березня учні разом з викладачем української мови та літератури Ткаченко Т.С. під час усного журналу « Великий Кобзар українського народу» перегорнули сторінки біографії поета та вшанували пам'ять Великого Кобзаря.
Також учні виявили свої творчі здібності інсценізацією до поезії «Мені
тринадцятий минало».



07 березня для всього учнівського загалу проходив конкурс малюнків «Сторінки життя і творчості Великого Кобзаря». Милувала зір виставка малюнків, бо кожен із учасників зобразив щось дороге і близьке серцю.

Також наші учні взяли участь у Міжнародному флешмобі «GlobalShevchenko», зробивши селфі біля погруддя Тараса Шевченка.


09 березня представники учнівського самоврядування разом з викладачем української мови та літератури Мокрухою В.А вшанували пам'ять Шевченка покладанням квітів до його постаменту.

Цього ж дня у бібліотеці училища проведено конкурс читців «Крізь віки лине слово Тараса».Учні І та ІІ курсу, демонструючи свої творчі, акторські, декламаторські здібності, виголошували вивчені поезії Великого Кобзаря: «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя, вечірняя..», « І золотої й дорогої…» та інші.




Долучились учні й до участі у Міжнародному флешмобі «GlobalShevchenko», зачитавши 9 березня біля пам’ятника Т.Шевченку вірш « В казематі» (Мені однаково, чи буду…).

10 березня в училищі пройшла вікторина «Знавці творчості Тараса Григоровича Шевченка». Учні підготували кросворди, ребуси, різні літературні ігри. Всі учасники навчально-виховного процесу мали можливість згадати відомості з життєвого та творчого шляху Кобзаря.


Шевченківські дні завершилися підведенням підсумків та нагородженням переможців конкурсу малюнків та читців, які отримали грамоти та солодкі подарунки. У конкурсі читців «Крізь віки лине слово Тараса» усі призові місця посіли учні І курсу групи №635 «Оператор комп’ютерного набору»: І місце - Сокур Віта, ІІ - Кругла Анастасія та Приходько Поліна, ІІІ місце – Климчук Альона.



Переможцями конкурсу малюнків « Сторінки життя і творчості Великого Кобзаря» стали: І місце - учениця групи №535 «Оператор комп’ютерного набору» Ключнікова Анастасія, ІІ місце – Фоменок Алісія, учениця групи № 635 «Оператор комп’ютерного набору», ІІІ місце - Славінська Аліна, учениця групи № 635 «Оператор комп’ютерного набору», а всі інші учасники отримали подяки.

Тарас Григорович Шевченко був і залишається з народом, і вдячні нащадки за це увінчали його найвищим званням – вічного свого сучасника, яке б століття не стояло за вікном. Тож повторимо слова поета:
Будеш, батьку, панувати,
Поки живуть люди;
Поки сонце з неба сяє,
Тебе не забудем!