Через віки у XXI століття
- dptnz-optu
- 28 мар. 2017 г.
- 2 мин. чтения
З 23 по 25 березня у місті Черкаси проходила II Всеукраїнська історико - краєзнавча конференція учнівської молоді “ Державотворчі процеси в Україні через віки у XXI століття ”


Отримавши перемогу в заочному відбірковому турі учні-пошуковці Покровського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів Опольський Роман та Кругла Анастасія з наставником Дерій З.В. мали нагоду на конференції представляти нашу Дніпропетровську область.


Відкриття конференції розпочалося з привітань Будь С.В. – головного спеціаліста відділу позашкільної освіти з виховної роботи та захисту прав дитини МОН України, Неділько С.В. - директора Українського Державного Центру Туризму і Краєзнавства, учнівської молоді та представників Черкаської обласної адміністрації. На конференції були офіційно представлені делегації від 17 областей України.

Пленарне засідання вели доктори історичних наук Черкаського Національного Університету ім. Б. Хмельницького. Їхні промови закінчувались словами: “ Слава Україні!” і весь зал на одному диханні повторював: ” Героям Слава!”.
Цікавою і змістовною була програма секційних засідань. Керівниками секцій були кандидати історичних наук, доценти Черкаського Національного Університету. Творчі роботи переможців заочного Всеукраїнського конкурсу були розподілені за номінаціями: 1.Особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи. 2.Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях. 3. Культура як духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу. 4. Історико – краєзнавчі та природні туристсько – рекреаційні об’єкти України, пов’язані з подіями державотворення та історичними постатями. Учениця першого курсу Кругла Анастасія презентувала свою роботу
“ Герої України ”, Опольський Роман, учень другого курсу представив загалу свою творчу роботу “ Співець Скіфського степу ”.


Керівники секцій та поважні представники від Міністерства освіти та обласних центрів ставили учням питання. Приємно відзначити, що наші учні виступили достойно. У вільний час учні разом зі своїм наставником відвідали єдиний у Європі Храм бойових мистецтв “ Білий Лотос» та здійснили змістовну екскурсію“ Архітектурне намисто Черкас ”.


У селищі Мошни ми відвідали Преображенську церкву, яка є архітектурною окрасою області. Гостинно нас зустріли у Приїжджому дворі, в якому раніше було 110 гостьових кімнат. Тут двічі зупинявся відомий
український поет Т. Г. Шевченко. Екскурсія мальовничим Черкаським краєм привела нас до м. Канів. З хвилюванням українська делегація наближалася сходами до могили батька українського народу – Кобзаря Тараса Шевченка. Це святе місце об’єднало молодь та представників Міністерства Освіти України.
Гостинно зустрічали Всеукраїнську делегацію керівники Канівського музею та вітали з прибуттям на Тарасову Гору. Діти були вражені
оригіналами Шевченківських творів та шедеврами його картин.

У конференц-залі музею делегацію зустріли поважні гості з Міністерства Освіти України та обласних центрів. З виступом до присутніх звернувся Омельченко Д. Г., заступник директора Українського Центру Туризму, який подякував делегаціям за плідну роботу та цікаві дослідницькі проекти. Кращі були нагороджені грамотами МОН України. Приємно відзначити, що педагогічна скринька нашого навчального закладу поповнилася грамотами МОН України.

Користуючись нагодою, хочемо подякувати департамент освіти Дніпропетровської області,методичний центр профтехосвіти та адміністрацію нашого навчального закладу за надану можливість побувати на важливому заході – II Всеукраїнській історико - краєзнавчій конференції учнівської молоді.